21 C
Pogradec
29.6 C
Korçë
28.2 C
Bilisht
29.3 C
Ersekë
28.4 C
Maliq
24.8 C
Liqenas
Monday, July 15, 2024

Aktualitet

Kronike

Politike

BIRN/ “Projekt novativ”: SPAK zbulon lidhjen e ministrit të Mbrojtjes me dyshen Zoto-Mërtiri

Burimi: Reporter.al Hetimi i SPAK mbi aferat e ish-zëvendëskryeministrit Arben Ahmetaj hedh dritë edhe mbi një projekt me vlerë 2 milionë euro të një dekade...

Ekonomi

Bujqësia në rënie, por fermerët me NIPT me rritje, ja bashkitë që kryesojnë formalizimin më 2023

Vitet e fundit, fermerët po formalizohen me shpejtësi drejt identifikimit (me NIPT) në përgjigje të kushteve që ka vënë qeveria e Shqipërisë në vitin...
- Reklam-

Opinion

BOte/rajon

BBC zbulon dëshmitë: Roja bregdetare greke e implikuar në vdekjen e emigrantëve

Roja bregdetare greke ka shkaktuar vdekjen e dhjetëra emigrantëve në Mesdhe gjatë një periudhe trevjeçare, thonë dëshmitarët, duke përfshirë nëntë të cilët u hodhën...

Prej muajsh, një pjesë e bregut të Liqenit të Ohrit në Strugë po shembet

Prej muajsh, një pjesë e bregut të Liqenit të Ohrit në Strugë po shembet Prej muajsh, një pjesë e bregut të Liqenit të Ohrit në...

Organizohet konferenca e 11 shkencore në Universitetin e Strugës, pjesëmarrës figura akademike dhe politike nga rajoni…

Në Universitetin Ndërkombëtar në Strugë u zhvillua Konferenca e XI-të Shkencore "Sfidat shkencore për zhvillim të qëndrueshëm" (Scientific Challenges for Sustainable Development) Sot (31.05.2024) u zhvillua...

Sezoni turistik, Ohri dhe Struga i pritën mysafirët e parë nga Holanda

Me çmime më të larta se në sezonet e kaluara si për prenotimet e hoteleve ashtu edhe për shërbimet gastronomike, por edhe me autostradën...

Liqeni i Ohrit një ndër më të vjetrit në kontinentin “plak”…

Liqeni i Ohrit ndodhet në kufirin malor midis jugperëndimit të Maqedonisë së Veriut dhe Shqipërisë lindore. Është një nga liqenet më të thellë (294...

Sport

Pogradec/ FanZona në Pogradec në “zi”, të shumtë tifozët me Anglinë…

Mbrëmjen e sotme është zhvilluar finalja për Euro 2024 ndërmjet Spanjës dhe Anglisë. Spanja ka qenë e para që ka shënuar në fillimin e...

artikujt e fundit

Editorial